Stalo se

Hledáme nové lektory!

Hledáme nové lektory!

12.04.2024

Do kolektivu DDM přijmeme další externí pracovníky do všech oborů (sport, hudba, technika, výtvarka). Výběr je jen na Vás. Nabízíme práci na DPP, možnost volby pracovní doby, učit co Vás baví a zajímá, práci v klidném a přátelském prostředí. Pro studenty pedagogických oborů také poskytneme potvrzení o praxi. Požadujeme věk minimálně 18 let, zájem o obor, chuť pracovat s dětmi, pedagogické vzdělání je výhodou (nikoliv podmínkou).

Úspěch Hradeckých baráčníků

Úspěch Hradeckých baráčníků

02.04.2024

Tým Hradečtí baráčníci z hradeckého Domu dětí a mládeže byl velmi úspěšný na Národním finále celosvětové soutěže FIRST LEGO League. Mezi 12 nejlepšími týmy z celé české republiky se umístili na děleném 2. a 3. místě. Tahání párátek potom rozhodlo, který z týmů na tomto děleném místě pojede do Norského Bodo a který do Worcesteru, Massachusetts, USA. Baráčníci měli „šťastnější“ ruku a čeká je tak cesta do Norského Bodo. Open European Championship se tam koná 13.–17. května 2024.

Turnaj Judo

Turnaj Judo

06.03.2024

V sobotu 02.03.2024 jsme pořádali již 9. ročník Velké ceny Judo ve sportovní hale v Třebši. Turnaje se zúčastnilo celkem 47 klubů z celé ČR a o medaile se pralo 425 závodníků (z toho 8 z našeho oddílu).
Za náš oddíl gratulujeme Terezce Vítkové, která vybojovala zlatou medaili. Ostatní naši závodníci bohužel na medaile nadosáhli, ale ve velké konkurenci se rozhodně neztratili. Lucka Moravcová a Matyáš Kunt získali 5. místa, Nikolas Ficnar skončil na 7. místě. Zbylým našim závodníkům se tolik nedařilo, ale získali cenné zkušenosti.
Chtěla bych touto cestou také poděkovat všem ostatním, kteří se podíleli na organizaci celé naší soutěže a snažili se, aby proběhla co nejkvalitněji. Moc děkujeme.

Vánoční prázdniny

Vánoční prázdniny

13.12.2023

Připomínáme, že od 23. prosince 2023 do 2. ledna 2024 jsou vánoční prázdniny. V tomto čase neprobíhají na DDM žádné aktivity. Pravidelné kroužky začínají opět 3. ledna 2024. Přejeme Vám tímto klidné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku.

Podzimní prázdniny

Podzimní prázdniny

10.10.2023

Připomínáme, že od 23. do 27. října jsou podzimní prázdniny a dny ředitelského volna. V tomto týdnu neprobíhají na DDM žádné pravidelné kroužky. Pokud hledáte zajímavý program pro své děti v těchto dnech, můžete je přihlásit na naši akci Podzimní prázdniny.

MČR soutěže dětí a mládeže v radioelektronice

MČR soutěže dětí a mládeže v radioelektronice

30.05.2023

Soutěže se zúčastnilo kompletní družstvo našeho kraje, reprezentované členy zájmového vzdělávání DDM. Daniel Rožnovský se umístil ve své kategorii Ž1 na výborném druhém místě. Gratulujeme.

Keramická soutěž

Keramická soutěž

22.05.2023

V dubnu 2023 Středisko volného času Ostrava – Zábřeh vyhlásilo keramickou soutěž na téma Leť, ptáku leť! Den Země Techniky a formáty keramických prací byly libovolné a celkem 5 věkových kategorií. Naše keramické kroužky si nenechaly tuto příležitost uniknout. A bylo to dobře. 20.dubna 2023 bylo slavnostní předávání cen na akci Den Země ve Výukovém areálu Bělský Les Ostrava. Odvezli jsme si v 3. kategorii 1. místo Apolena Poláková, 2. místo Emma Plašilová, 3. místo Tereza Dostálová a v 5. kategorii 2. místo Ondřej Tomi. Vítězům BLAHOPŘEJEME!

Krajské kolo soutěže v programování

Krajské kolo soutěže v programování

22.04.2023

Výsledková listina krajského kola soutěže v programování

Velikonoční prázdniny

Velikonoční prázdniny

31.03.2023

Připomínáme, že ve čtvrtek 6. dubna jsou velikonoční prázdniny, v pátek 7. a v pondělí 10. dubna je státní svátek. V těchto dnech neprobíhají žádné kroužky. Pro zájemce jsme si na čtvrtek připravili akci Velikonoční tvoření, kam si můžete přijít vyrobit originální dekorace.

Náročný víkend robotiků

Náročný víkend robotiků

01.03.2023

Náročný ale úspěšný víkend zažili Hradečtí baráčníci! Aby neměli soutěží málo, zúčastnili se hned dvou po sobě. Nejdříve vyrazili v Pátek na Robotiádu do Brna. Tým středoškolský ve složení Daniel Hofmeister, Marek Hauck a Michael Kolakovský uspěl v soutěžní kategorii Sprint a opět obsadil první místo! Finále soutěže bylo velmi napínavé, o vítězi rozhodly dvě desetiny vteřiny. V disciplíně Dálkový medvěd se středoškoláci probojovali do semifinále, a i přes velkou snahu pilota a řidiče skončili na stále krásném čtvrtém místě.

Pololetní prázdniny

Pololetní prázdniny

30.01.2023

Upozorňujeme Vás, že v pátek 03.02.2023 jsou pololetní prázdniny. V Domě dětí a mládeže neprobíhají žádné pravidelné kroužky ani jiné akce.

Nové pony ve výběhu

Nové pony ve výběhu

06.01.2023

V našem výběhu se Vám představují dvě pony – Oddeta (vlevo, 23 let) a Pejbí (vpravo, 22 let). Doufáme, že jejich krásné zbarvení a vlídné povahy Vám budou při procházkách kolem DDM dělat radost. Prosíme, ničím je nekrmte, mohlo by dojít k vážným zdravotním problémům, jsou jen zvědavé a nic jim nechybí, vše potřebné jim zajišťuje úsek přírodovědy. Děkujeme.

Soutěž o nejchutnější cukroví

Soutěž o nejchutnější cukroví

22.12.2022

Ve čtvrtek 22.12. proběhlo vyhlášení výsledků soutěže o nejchutnější cukroví. Zúčastnilo se několik dětí z kroužku Veselá vařečka, ale zapojili se i děti z jiných kroužků. Role porotkyně se ujala paní Kloučková, která je ředitelkou střední školy obchodu služeb a gastronomie. Její studenti cukrařiny nachystali ochutnávku pro všechny zúčastněné.

Vánoční prázdniny

Vánoční prázdniny

19.12.2022

Připomínáme, že od 23. prosince 2022 do 2. ledna 2023 jsou vánoční prázdniny. V tomto čase neprobíhají na DDM žádné aktivity. Pravidelné kroužky začínají opět 3. ledna 2023. Přejeme Vám tímto klidné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku.

Zimní prázdninová fotosoutěž

Zimní prázdninová fotosoutěž

01.12.2022

Soutěž je určena pro žáky základních škol v kategoriích mladší žáci a starší žáci. Díla s tématikou adventu, čerta a Mikuláše, Vánoc a zimních radovánek zasílejte do soutěže na adresu souteze@barak.cz. Do předmětu emailu napište Fotosoutěž, uveďte své jméno a věk. Snímky opatřete názvy. Vyhlášení výsledků soutěže bude 21.01.2023 v DDM Hradec Králové při vernisáži výstavy došlých fotografií. Vítězné obrázky budou odměněny a uveřejněny na stránkách DDM. Pečlivě si přečtěte pravidla soutěže.

Vánoční soutěž o nejchutnější cukroví

Vánoční soutěž o nejchutnější cukroví

30.11.2022

Blíží se období adventu, a my jsme pro vás připravili netradiční soutěž! Soutěž je určena pro žáky základních škol, je rozdělena do kategorií pečené a nepečené. Ochutnávky přijímáme na vrátnici DDM od pondělí 19.12. do středy 21.12. v čase od 15 do 18 hodin. Ke krabičce se vzorky cukroví uveďte své jméno a věk, a také kontakt. Vítězné vzorky vyhlásíme ve čtvrtek 22.12. v 16 hodin na DDM. Vítězné cukroví bude odměněno a fotky z akce zveřejníme na stránkách DDM. Pečlivě si přečtěte pravidla soutěže.

Hradečtí baráčníci na Robosoutěži

Hradečtí baráčníci na Robosoutěži

25.11.2022

První úspěchy v tomto školním roce naši robotici získali na Robosoutěži. Soutěž, kterou pořádá pravidelně pražské ČVUT se konala ve středu 23.11. Tým ve složení Daniel Hofmeister, Michael Kolakovský a Marek Hauck měl nelehký úkol, na hracím stole posbírat míčky a trefit se s nimi do malého basketbalového koše. S úkolem jsem však šikovní robotici poprali statečně, po prvních třech soutěžních jízdách se v konkurenci 33 týmů umístili na krásném 6. místě.

Podzimní prázdniny

Podzimní prázdniny

11.10.2022

Připomínáme, že od 24. do 27. října jsou podzimní prázdniny a dny ředitelského volna. V tomto týdnu neprobíhají na DDM žádné kroužky. Pokud hledáte zajímavý program pro své děti v těchto dnech, můžete je přihlásit na naši akci Podzimní prázdniny.

Jakub Jedlička mistrem republiky

Jakub Jedlička mistrem republiky

10.09.2022

Jakub Jedlička, člen našeho modelářského kroužku, který úzce spolupracuje s MODELKLUBEM Hradec Králové, se stal mistrem republiky v upoutaných modelech pro rok 2022. Kubo velká gratulace.

Prázdninová soutěž

Prázdninová soutěž

27.06.2022

Prázdninami aktivita našeho Baráku nekončí! Připravili jsme si pro Vás prázdninovou výtvarnou soutěž. Připravené jsou 3 kategorie, ve kterých se můžete zúčastnit - fotografie, obrázek nebo pohled.

Taneční soutěž M-cup v Praze

Taneční soutěž M-cup v Praze

09.05.2022

Děvčata z kroužků Zumba a Aerobic vyrazila na soutěž do Prahy. Přestože soutěžily poprvé, umístily se na krásných místech.

Další úspěch Hradeckých baráčníků

Další úspěch Hradeckých baráčníků

29.04.2022

Robotici byli úspěšní na Robosoutěži na pražském ČVUT. Po porážce ve finále skončili na krásném druhém místě.

Krajské kolo soutěže v programování

Krajské kolo soutěže v programování

24.04.2022

Krajské kolo soutěže v programování se v sobotu konalo v Domě dětí a mládeže. Podrobnou hodnotící listinu naleznete v tomto článku.

Turnaj v badmintonu v Chlumci nad Cidlinou

Turnaj v badmintonu v Chlumci nad Cidlinou

14.04.2022

Sportovci z kroužku Badminton se zúčastnili turnaje v Chlumci nad Cidlinou a přivezli několik krásných umístění.

Velikonoční prázdniny

Velikonoční prázdniny

13.04.2022

Připomínáme, že ve čtvrtek 14. dubna jsou velikonoční prázdniny, v pátek 15. a v pondělí 18. dubna je státní svátek. V těchto dnech neprobíhají žádné kroužky.

Úspěch robotiků na RoboDo

Úspěch robotiků na RoboDo

11.04.2022

S velkými úspěchy se vrátili robotici z Baráku ze soutěže RoboDo. Starší zůstali neporaženi ve všech třech disciplínách, kterých se účastnili. Mladší však nezůstali příliš pozadu – ve dvou z těchto disciplín byli v těsném závěsu na místě druhém.

Vlčci z DDM uspěli na Zlatém listu

Vlčci z DDM uspěli na Zlatém listu

05.04.2022

​Soutěžní hlídka složená ze tří členů zájmového útvaru Mladý přírodovědec Lenky Valentové, Veroniky Holečkové a Jiřího Hanouska vyrazila na soutěž Zlatý list 2022. Naši Vlččci byli velice úspěšní, umístili se na 1. místě v kategorii Starší.

Nabídka letních táborů

Nabídka letních táborů

25.02.2022

Zveřejnili jsme pro Vás nabídku našich táborů na léto 2022. Připraveny jsou pobytové i příměstské tábory s různým zaměřením.

Aktuální epidemická opatření

Aktuální epidemická opatření

14.02.2022

Pravidelná zájmová činnost probíhá i akce pro veřejnost probíhají bez omezení.

Pololetní a jarní prázdniny

Pololetní a jarní prázdniny

03.02.2022

V pátek 4. února a v následujícím týdnu od 7. do 11. února jsou prázdniny, neprobíhají žádné kroužky.

Cookies


Cookies jsou malé datové soubory, které internetové stránky ukládají na Váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy si tyto stránky začnete prohlížet. Tyto soubory jsou při návratu na webovou stránku pomocí prohlížeče odeslány zpět na servery. S pomocí cookies má webová stránka informace o předchozích aktivitách uživatelů.

Pomocí vašeho prohlížeče můžete spravovat vaše cookies. Vždy máte možnost již uložené cookies smazat. Dále v závislosti na vašem prohlížeči je možné omezit využívání cookies pro konkrétní webovou stránku, omezit jejich ukládání či nastavit nucené smazání všech cookies po uzavření prohlížeče.


Technické

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Z tohoto důvodu nepožadujeme Váš souhlas s jejich využitím. Technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány.

Statistické

Statistické cookies umožňují měření výkonu našeho webu. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Pokud vypnete používání statistických cookies ve vztahu k Vaší návštěvě, ztrácíme možnost analýzy výkonu a optimalizace.